دیجیتال مارکتینگ ، ابزار ها و اهداف دیجیتال مارکتینگ

بعد از ورود به قرن بیست و یک و شروع عصر ارتباطات یا به گفته ی برخی عصر فناوری اطلاعات انسان ها شروع به سپری کردن زمان زیادی در دنیای مجازی کردند، از این رو مشاغل نیز به دنبال آنان وارد دنیای مجازی شدند، به دنبال این تغییرات بازاریابی نیز به فضای مجازی پیوست و رفته رفته تبدیل به دیجیتال مارکتینگ شد. شاید اکثر کاربران حتی تعریف دیجیتال مارکتینگ را ندانند اما روزانه با آن درگیر هستند، به این خاطر که کسب و کار ها با هر اندازه و حجم کاری وارد دنیای مجازی شده اند و به طور ملموس و ناملموس تبلیغات خود را انجام میدهند. و در نهایت نزدیک ترین تعریفی که میشود به دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال داد: به مجموعه خدمات و فعالیت ها در بستر دیجیتال که برای بازاریابی و برندینگ صورت میگیرد را دیجیتال مارکتینگ میگویند.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

داشتن یک وبسایت و بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO):

در عصر ارتباطات شاید نداشتن یک وبسایت برای یک شرکت یا یک کسب و کار معمولی ممکن است عجیب باشد،
با توجه به نوع کسب و کار خود یک وبسایت برای خود تاسیس کنید و با بهینه سازی آن نفر اول در معرفی خود به مشتریان در موتور های جستجو باشید. توجه داشته باشید که ساخت وبسایت و بهینه سازی آن را به افراد متخصص بسپارید که در دراز مدت به مشکل نخورید.

بازاریابی محتوا (Content marketing):

با تولید محتوا های متفاوت از قبیل مقاله ها، ویدیو ها، اخبار، مطالب آموزشی و اطلاع رسانی شما میتوانید هم به بهینه سازی وبسایت خود کمک کنید هم با اشتراک گذاری این محتوا ها در شبکه های اجتماعی کاربران را به سمت وبسایت خود هدایت کنید. سعی کنید قبل از هر اقدام در دیجیتال مارکتینگ یک وبسایت بهینه برای خود آماده کنید که به اهداف دیجیتال مارکتینگ دست پیدا کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing):

بازاریابی در شبکه های اجتماعی به بخش بزرگی از دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده و با رشد شبکه های اجتماعی و وبسایت های اشتراک گذاری هر روزه نقش شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ بیشتر میشود، شما هم میتوانید با استفاده از همین شبکه های اجتماعی برای کسب و کار و برند خود فعالیت کنید ، توجه داشته باشید به نسبت محصولات یا نوع خدمات خود باید شبکه های اجتماعی مناسب را برای فعالیتتان انتخاب کنید که بیشترین بهره را از فعالیت های خود ببرید.

بازاریابی ایمیلی (Email marketing):

یکی از روش های بسیار کم هزینه ی دیجیتال مارکتینگ ایمیل مارکتینگ است که مورد استقبال بسیاری از صاحبان کسب و کار قرار گرفته و حتی افراد و شرکت هایی که در کار خود به پیشرفت هایی رسیده اند باز هم از این روش استفاده میکنند، به این دلیل که با بودجه ی بسیار کم می توانید به راحتی از این بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.اما توجه داشته باشید که میزان اثر بخشی این روش نسبت به گذشته بسیار پایین تر آمده است.
و چندین نوع سیستم بازاریای دیگر که میتوان آنها را زیر شاخه ی همین ابزار دانست
.

اهداف دیجیتال مارکتینگ

  1. انتقال افراد به وبسایت شما
  2. توسعه روابط خود با مشتریان
  3. دسترسی بیشتر مشتریان به شما
  4. حضور برند و محصولات خود در محل هایی که افراد حضور دارند
  5. کمک به سئو و….

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *