اینستاگرام و استفاده ی آن برای کسب و کار

شبکه ی اجتماعی با محور پیام رسانی فوری تصویری که در سال 2010 شروع به کار کرد و با رشد بسیار سریعی که داشت در سال 2013 توسط کمپانی فیسبوک به مبلغ 500 میلیون دلار خریداری شد.


اما حالا بعد از گذشت 9 سال از به وجود آمدن اینستاگرام، این شبکه اجتماعی دیگر فقط محلی برای ارسال عکس های زیبا نیست و حالا شرکت ها ، کمپانی ها ، مجموعه های فرهنگی و ورزشی ، سیاسی و… در آن فعالیت میکنند و از این طریق روزانه کاربران و مشتریان و طرفداران جدید جذب میکنند، به آنها محصول و یا خدمات ارائه میکنند.

شروع کار با اینستاگرام

شاید در نگاه اول بسیار هیجان زده و خوشحال باید و جذب فالور در اینستاگرام را کاری ساده تلقی کنید یا به دنبال خرید فالور های واقعی و غیر واقعی در اینستاگام برای رونق کسب و کار خورد باشید. اما بهتر است بدانید این روش ها به جز آسیب چیز دیگری برای اکانت شما ندارد ، تنها راه واقعی و صحیح برای جذب فالور در اینستاگرام ، داشتن محتوایی مناسب با عکس مناسب ، هشتگ گذاری و فعالیت در دیگر پست ها است ، در میان جمع باشید . پیج هایی که فکر میکنید کاربران هدف شما انها را دنبال کرده اند را فالو کنید . ناتیفکشن پست آنها را روشن کنید و در زیر پست های آنها کامنت های خود را بگذارید و وارد گفتگو ها شوید . این یکی از بهترین روش های جذب فالور است. در پست های خود نیز سعی کنید در کپشن ها پس از محتوای خود نظر کاربرانتان را بخواهید و آنها را به گفتگو دعوت کنید.تبلیغات در پیج های پر بازدید نیز میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد، فراموش نکنید به غیر از خرید فالور که یک عمل اشتباه در اینستاگرام است فالو کردن و آنفالو کردن افراد برای جذب فالور نیز منسوخ شده و بازخورد خوبی ندارد.همچنین فالور فیک یا فالور غیر فعال از نظر ربات های هوشمند اینستاگرام پنهان نمی ماند و پیج شما با عنوان محتوای غیز جذاب شناخته میشود و دیده شدن پیج شما را کمتر میکند. همچنین سعی کنید در عکس ها و ویدیو ها از تیتر های جذابی استفاده کنید.سیستم پیام رسان اینستاگرام ضعیف است و سعی کنید از ارتباط با مشتری و کاربران در آن امتناع کنید و برای این عمل به دو شبکه ی اجتماعی تلگرام و واتس اپ رجوع کنید.

چند نکته آموزشی برای اینکه یک اینستاگرام حرفه ای و موفق برای کسب و کارمان داشته باشیم.

در ابتدا در بیوگرافی به صورت مختصر و مفید کسب و کار خود را معرفی کنید، لوکیشن و شماره تماس و وبسایت خود را وارید کنید تا کاربران بتوانند به سهولت با شما ارتباط برقرار کنند. حتما وبسایت خود را برای حالت موبایل بهینه کنید به این خاطر که بیش از 95 درصد کاربران اینستاگرام با تلفن همراه وارد این شبکه اجتماعی میشوند و با کلیک بر روی لینک در پروفایل شما با تلفن همراهشان به وبسایتتان هدایت میشود. سعی کنید از هایلایت های اینستاگرام به بهینه ترین حالت ممکن استفاده کنید و تمام اطلاعاتی که فکر میکنید کاربران به آن احتیاج دارند دا در هایلایت برای آنها شفاف کنید، همچنین بسیار مفیدتر است اگر از یک تم برای پست ها و استوریهایتان استفاده کنید، پس از عادت کردن چشم دنبالکنندگانتان به تم شما، شما در فید (پست هایی که برای کاربران در صفحه اصلی می آید) بهتر دیده میشوید و در ررسی های انجام شده پست های آشنا بازدید بیشتر و توجه بیشتری جلب میکند. وقتی به عنوان برند یا کسب و کار در اینستاگرام فعالیت دارید باید دنبال کنندگان و بازدید کنندگان خود را تحلیل کنید Instagram insights قابلیتی است که اینستاگرام در اختیار اکانت های تجاری قرار داده تا بتوانند به آنالیز و تحلیل کاربران خود بپردازند. بررسی شهر های کاربران، روزهای بازدید، ساعت های بازدید و قابلیت های دیگر این امکان میتواند در زمان پست گذاری به شما کمک بزرگی در پست گذاریتان بکند. شما همچنین میتوانید هر محصول خود را در استوری گذاشته و آن را به صورت مستقیم به وبسایت خود لینک کنید، لازم به ذکر است لینک گذاری در استوری اینستاگرام نیاز به حداقل 10 هزار دنبال کننده دارد، و اگر اکانت شما فالور کمتری داشته باشد شما این قابلیت را نخواهید داشت.

نگاه آماری به اینستاگرام

بیش از یک میلیارد نفر در اینستاگرام به صورت ماهیانه به اکانت خود سر میزنند بیش از پانصد میلیون نفر به صورت روزانه در اینستاگرام هستند 64 درصد از کاربران اینستاگرام در رده سنی 18 تا 34 سال هستند فالور های اکانت های شرکتی و کاری ماهانه از 6 تا 8 درصد افزایش پیدا میکنند یوزر های زیر 25 سال اینستاگرام روزانه بیش از 30 دقیقه را در اینستاگرام سپری میکنند 70 درصد از هشتگ های اینستاگرام مربوط به برند ها هستند هشتگ گذاری میزان حداقلی 12 درصد بازخورد بیشتر را برای پست های شما به ارمغان می آورد بهترین تعداد هشتگ برای هر پست حدود 11 عدد است بیش از هشت میلیون اکانت کاری در اینستاگرام وجود دارد بیش از 80 درصد از کاربران اینستاگرام اکانت های کاری را فالو کرده اند 30 درصد از کابران اینستاگرام تا به حال کالا یا خدماتی که در اینستاگرام دیده اند را خریده اند 66 درصد از کاربرانی که به صفحه های تجاری سر میزنند آنها را دنبال نکرده اند 78 درصد از اکانت های تجاری قابلیت فروشگاهی اینستاگرام را فعال کرده اند درآمد اینستاگرام از تبلیغات بالغ بر 7 میلیارد دلار است اینستاگرام بیشترین نرخ بازخورد را در بین شبکه های اجتماعی داراست کابران 70 درصد از پست هایی که اکانت های فالو شده توسط آنان پست میکنند را نمیبنند پست هایی که در آنها عکس انسان ها هست 38 درصد لایک بیشتری میگیرند 60 درصد مردم ترجیه میدهند افراد مشهور را در تبلیغات اینستاگرام ببینند بیش از 32 میلیون از افراد مشحور در اینستاگرام اسپانسر دارند 60 درصد از برند ها در تمامی پست های خود از یک تم برای عکس هایشان استفاده میکنند بیش از 400 میلیون اکانت روزانه استوری میگذارند برند ها تقریبا برابر با پست هایشان استوری میگذارند اینستاگرام به غیر از پروفایل کاربری معمول پروفایل بیزنسی را نیز در اختیار کاربران میگذاردحال که شبکه های ارتباط محور را بررسی کرده ایم به مرحله ی دوم بررسی شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ میپردازیم.برنامه ها و وبسایت هایی که بیشترین کمک را برای جذب کاربران و تبلیغات به ما میکنند.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *