کلیدواژه چیست؟

کلیدواژه : در ابتدای کار ببینیم مفهوم کلیدواژه به طور کلی چیست؟ کلیدواژه کلمه یا عبارتی است که نشان می دهد محتوایی شما درباره چیست. در مبحث سئو کلیدواژه، کلمه یا عبارتی است که جستوجوکننده ها آنرا در موتورهای جستجو؛ جستجو می کنند. وقتی شما تمام محتویات سایت خود را به یک عبارت یا کلمه ربط می دهید؛ آن کلمه یا عبارت “کلیدواژه” شما می باشد. و با این روش شانس شما برای اینکه بر اساس آن کلیدواژه محتوای سایت شما در نتایج جستجو قرار بگیرد افزایش می یابد.

کلیدواژه کلمه یا عبارتی است که نشان میدهد محتوای شما درباره چیست.

اهمیت کلیدواژه در سئو | کلیدواژه

چرا کلیدواژه اهمیت دارد؟

اهمیت کلیدواژه در این است که بین جستجو کاربران در موتورهای جستجو و وب سایت شما ارتباط برقرار می کند . به طور کلی مهمترین عامل برای ارتباط موتورهای جستجو با سایت شما کلیدواژه است . بنابراین به وضوح درخواهید یافت که کلیدواژه از چه اهمیت کلیدی برخوردار است.بهترین نوع جذب ترافیک و ورودی به سمت سایت شما، ورود از سمت موتورهای جستجو است که اصلاحاً به آن  organic Traffic یا ترافیک طبیعی گویند.و به اعتبار سایت شما به شدت می افزاید. بنابراین قدم اول در انجام بهینه سازی انتخاب کلیدواژه می باشد.

اهمیت کلیدواژه در سئو | کلیدواژه

طول استاندارد کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یا کلیدواژه ها می توانند خیلی کلی و تک کلمه ای باشند معمولاً به این گونه کلمات کلیدی “HEAD KEYWORDS” می گویند. همچنین کلمات کلیدی می توانند از ترکیب چند کلمه بدست آمده باشند که در اصطلاح سئو به آن “Long-tail-keywords” می گویند.

شاید شما دوست داشته باشید در کلمات کلیدی کلی تر در صفحات اصلی گوگل قرار گیرید. مثلاً یک فروشگاه بوتیک هستید و دوست دارید در کلمه کلیدی لباس در صفحات اصلی گوگل سایت شما نمایان شود. خوب این در حقیقت بسیار سخت و تقریباً غیرممکن است. زیرا رقابت در این کلمه بسیار زیاد است. بنابراین در این جا بهترین روش استفاده از ترکیب کلمات و جزئی تر کردن کلمات کلیدی می باشد .

مثلا اگر شما یک فروشگاه پت داشته باشید. هرگز نباید روی کلمه کلیدی سگ کار کنید بلکه باید مثلاً روی بهترین غذای ارگانیک فلان نژاد سگ کار کنید. سعی کنید کلمه کلیدی طولانی تر و جزئی تری را برای ابتدا کار انتخاب کرده تا شانس شما برای قرار گرفتن در نتایج جستجو گوگل (SERPs) افزایش پیدا کند.

استفاده از کلمات کلیدی طولانی تر شانس شما را در قرار گرفتن در نتایج اصلی گوگل افزایش می دهد.همیشه سعی کنید مطالب خود را حول محور کلمه کلیدی مدنظر بنویسید طوری که دارای مفهوم و مفید باشد و نه صرفاً برای ربات های گوگل

نحوه استفاده از کلمات کلیدی در صفحات سایت

اگر بخواهیم ساده و خودمانی برای شما بیان کنیم؛ که چگونه از کلمات کلیدی خود درصفحات سایت استفاده کنید.باید بگوییم سعی کنید از کلمات هدمندتر و کوتاه تر در برگه های اصلی مانند صفحه اصلی سایت، فروشگاه و… . استفاده کنید. و از کلمات خاص تر ، جزئی تر ، در صفحات وبلاگ استفاده کنید. یعنی سعی کنید در حول محور کلمات کلیدی محتوا ایجاد کنید. و آنها را به هم ربط دهید (Link Building) .

از تمام روش هایی که می توانید به مخاطب و همچنین ربات های گوگل کلمات کلیدی خود را بفهمانید به طور صحیح و استاندارد استفاده کنید. مانند استفاده از تگ هایHeading ، استفاده از متای توضیحات و … . مهمترین نکته این است که مطالب خود را برای کاربر بنویسید. خود را یک کاربر در نظر بگیرد همیشه دنبال نتیجه اصلی هستید. نه اینکه صرفاً مطلب پوچ و بیهوده و به شکلی بدردنخور حول محور یک کلیدواژه متصل شده اند.

منبع : MOZ.com

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *